Anasayfa
  �leti�im
  �ye B�lgesi
  �ye Giri�i
  �ifremi Unuttum
  Yeni �yelik
  
  Kitap Trleri
   Oyku
   Ani
   Roman
   Deneme
   Siir
   Sanat
   Bilim
   Psikoloji
   Sosyoloji
   Felsefe
   Mizah
   Kadin
   Siyaset
   Saglik
   Gezi
   Dinsel
   Bilgisayar
   Spor
   Yabancidil
   Tarih
   Dergi
   Setler
   Ansiklopedi
   Biyografi
   EgitimAtlyeden ykler-zmir Yazarevi

6 TL


Kadın_ve_Penis-simurgkitap.com  Kategori>>Psikoloji


Kadn_ve_Penis
Stokta kalmad
Kadn_ve_Penis
Kadn ve Penis

Darwin, olu Francise bir gün öyle der: "Tavus kuu kuyruunun üzerindeki tüyler, her gördüümde beni hasta ediyor." Tavus kuunun tüyleri yararsz görünmektedir ve ayn zamanda bu tüyler tavus kuunun hayatta kalabilmesini zorlatrmakta ve bu durum doal seçilime ters görünmektedir. Öyle bir mekanizma olmal ki bu tüylerin evrimsel süreçteki varln açklayabilsin. te Darwin bu noktada, e seçimine dayal olan bu mekanizmay çözdü ve adna "eeysel seçilim" dedi. Peki, evrimsel süreçte, özellikle insanlarda e seçimi nasl gerçekleti?

Ak, insanlara özgü bir yetenektir. Freud, akn kökenini çocuklua dayandrr. Çocuklukta edindiimiz deneyimlerin yok olmadn ve bilinçaltnda durduunu söyler. Romantik imgemizin de çocukluk çanda oluarak ak ile bilinçaltnda ortaya çkmay beklediini ileri sürer. Peki, ak, insann eeysel evriminin bir mekanizmas olabilir mi? nsan evrimine psikanalitik bakla bakarsak karmza neler çkar? Eer Charles Darwinin "eeysel seçimi" ve Sigmund Freudun "bilinçalt kuram" ile ilgileniyorsanz akn insan evriminde olas bir mekanizma olacan siz de görebilirsiniz. Hatta akn bu evrimsel mekanizmasn formüle bile edebilirsiniz.

Sigmund Freudun "kara kta" dedii kadnn ruhsal dünyasna girmek ve bu ruhsal dünyay çözümlemek kukusuz zor. Ancak bu ruhsal dünyay Freud zaten büyük ölçüde çözmütü. Bu kitap "kara kta"ya tutulmu bir ktr.

E seçiminde ak, evrimsel bir mekanizma ise bu mekanizma nasl çalmaktadr? Bu mekanizmann bilinçaltnda yatan nedenleri nelerdir? Oedipus karmaas bu mekanizmann neresinde durmaktadr? Penis kskançl kadn ve erkei bir araya nasl getirir? E seçiminde hangi özellikler çekici bulunmaktadr? Bu özelliklerin seçiminde rol oynayan genetik ve bilinçalt nedenler nelerdir? Genleri bencil olanlar m seçilmektedir? Ak, kadnn erkekten öç almasnn bir arac mdr? Bunun gibi birçok sorunun yantn bu kitapta salam kaynaklara dayandrlm biçimde bulabilirsiniz.


Ciltsiz (Karton Kapak): 
Sayfa Says: 128
Bask Yl: 2011
Dili: Türkçe
Yaynevi: Düünbil m Yaynlar

 

Çevirmen

Olcay Ylmaz

 


9 TL

Stok adeti: 0
Son Eklenenler

   
Java Programlama Dili ve Yazlm Tasarm
   
Gelecein Sular Dijital Dnyann Karan
   
Toplumsal Geriliklerimizin Sorumlular D
   
Android Programlama Ve Uygulama Rehberi
   
an Olaylar Arasnda
   
Siber Gvenlik Siber Sava
   
Anten Teorisi Analiz ve Tasarm
   
Uygulamalarla SBER GVENLE Giri
   
VHDL LE SAYISAL TASARIM VE FPGA UYGULAM
   
C++ Kodlab
   
Trkiye Trkesinin Temeli Ouz Trkesi